Την Παρασκευή, 14 Φεβρουαρίου 2020, η Πολυτεχνική Σχολή διοργανώνει εκδήλωση-γνωριμία με τα Λύκεια της πόλης των Ιωαννίνων, απευθυνόμενη στους μαθητές Θετικής/Τεχνολογικής κατεύθυνσης. Οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με τη διοίκηση, τους καθηγητές, το προσωπικό και τους φοιτητές της Σχολής, και να ενημερωθούν για τα επιστημονικά αντικείμενα τα οποία θα επιλέξουν να σπουδάσουν. Παράλληλα, θα υπάρξει ξενάγηση στις εγκαταστάσεις και τα εργαστήρια των τμημάτων της Πολυτεχνικής Σχολής.

Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν τα παρακάτω σχολεία:

• 1o ΕΠΑ.Λ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • 2o ΓΕ.Λ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • 3o ΓΕ.Λ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • 7o ΓΕ.Λ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΝΕΣΙΣ
  • ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Το σημείο συνάντησης θα είναι το πάρκινγκ του Τυπογραφείου (απέναντι από το Μεταβατικό Κτήριο) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στις 09.30 πμ.

Όσοι μαθητές επιθυμούν, μπορούν προκαταβολικά να σημειώσουν τις προτιμήσεις τους ή/και τυχόν απορίες που έχουν στο σχετικό ερωτηματολόγιο, ώστε να απαντηθούν κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης.

ical Google outlook Εκδηλώσεις - Συνέδρια
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων Map