Η Πολυτεχνική Σχολή του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνει πανηγυρική μερίδα με τίτλο «Επινοώντας το μέλλον: Πολυτεχνική Σχολή Πανεπιστημίου Ιωαννίνων».

Η Ημερίδα θα διεξαχθεί στην Αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος της Ζωσιμαίας Παιδαγωγικής Ακαδημίας (Λεωφόρος Δωδώνης) στην πόλη των Ιωαννίνων την Παρασκευή, 11 Μαΐου 2018. Ώρα έναρξης: 10:00 π.μ. (λήξη περί τις 17:30).

Το πρόγραμμα της Ημερίδας περιλαμβάνει χαιρετισμούς, ομιλίες του Κοσμήτορα της Πολυτεχνικής Σχολής, που θα παρουσιάσει την ιστορία της Σχολής και τον νέο λογότυπό της, παρουσιάσεις των Προέδρων των Τμημάτων της Σχολής, καθώς και ομιλίες τριών διακεκριμένων ομιλητών-προσκεκλημένων των τριών Τμημάτων της Πολυτεχνικής Σχολής. Θα ακολουθήσει στρογγυλή τράπεζα όπου θα γίνει συζήτηση το για το μέλλον της Σχολής και τον ρόλο που αναμένεται να διαδραματίσει ως πόλος ανάπτυξης και καινοτομίας.

ical Google outlook Εκδηλώσεις - Συνέδρια
Ζωσιμαία Παιδαγωγική Ακαδημία, Ιωάννινα Map